Pies to przywilej

6 czerwca ruszamy z 2 edycją kampanii społecznej pod hasłem „Pies to przywilej”.

Głównym celem jest zebranie jak największej ilości środków w ramach

Ogólnopolskiego Funduszu Profilaktyki Bezdomności Psów i Kotów.

Fundusz powstał by ograniczyć, a docelowo na przestrzeni lat wyeliminować problem

z bezdomnością w Polsce. Kastracja zwierząt właścicielskich na szeroką skalę jest jedyną i najskuteczniejszą metodą walki z bezdomnością.

„Stałeś się inspiracją do rozpoczęcia projektu,

który od lat kiełkował w mojej głowie.

GUCIU – nie ma Cię już z nami…

Ten projekt dedykuję Tobie.”

Dorota

O projekcie

Tematem przewodnim projektu jest wdrożenie działań profilaktycznych w obszarze bezdomności wśród zwierząt poprzez edukację oraz wsparcie w zakresie realizowania programów kastracji w polskich gminach. Fundacja Rasowy Kundel powstała w 2015 roku. Od wielu lat pomagamy zwierzętom w potrzebie: skrzywdzonym, porzuconym, cierpiącym. Mierząc się przez wszystkie te lata, z olbrzymią i niekończącą się skalą bezdomności dostrzegliśmy, że poza doraźną pomocą, czas skupić się przede wszystkim na działaniach profilaktycznych. To właśnie one mogą przynieść jedyną i istotną zmianę.

Jak pokazują statystyki i doświadczenia to wdrożenie programu kastracji zwierząt właścicielskich, prowadzone systematycznie i zakrojona na szeroką skalę jest jedyną i najszybszą metodą na opanowanie bezdomności zwierząt w Polsce.

Z tą myślą stworzyliśmy ogólnopolską kampanię społeczną Pies TO PRZYWILEJ.

Podsumowanie pierwszej edycji

0

Zabiegów

0

Suczki / psy

0

Kotki / kocury

0

Gmin do których dotarliśmy na terenie województwa mazowieckiego (głównie powiat grójecki) i świętokrzyskiego (głównie powiat konecki)

Kasia Gandor ambasadorką kampanii

Ambasadorem kampanii została Kasia Gandor – blogerka i youtuberka, popularyzatorka zrównoważonego rozwoju, ekologii i zdrowego trybu życia a prywatnie miłośniczka psich ogonów. Kasia od lat aktywnie wspiera działania Fundacji będąc domem tymczasowym dla naszych podopiecznych oraz organizując akcje promujące działania fundacji oraz przynoszące środki na jej działanie.

„Pies to przywilej” tak uważamy! Mamy ambicję wspierać wszystkich: zarówno organizacje, prywatnych wolontariuszy jak i gminy, które rozumieją jakimi działaniami można realnie wyeliminować problem bezdomności zwierząt w Polsce oraz traktują te zadania jako równie ważne jak inne społeczne obszary.


Jak dołączyć?


Bądź częścią kampanii

Zapraszamy do współpracy wszystkie osoby prywatne, firmy, społeczności, influencerów, celebrytów do włączenia się w akcje!!! Wiemy, że to się uda i że dzięki naszym działaniom przy Waszym wsparciu zrealizujemy CEL!

Robimy dużą, centralną zbiórkę – możesz ją promować, udostępniać lub założyć oddzielną (w formie skarbonki lub zupełnie niezależną) i promować ją na swoich zasadach 🙂 Każde działanie się liczy!

MAMY WIARĘ, MAMY PLAN, MAMY WAS – MUSI SIĘ UDAĆ!!!

Skarbonki Naszych Darczyńców

Ty też możesz mieć swoją skarbonkę

Fundacja Rasowy Kundel

Statut Fundacji